Starostlivosť o Vaše telo - procedúry masáží

 

  • lymfodrenáž celého tela

 

- je zvláštny druh masážnych hmatov, ktoré napomáhajú aktivizovať lymfatický systém a podporujú tak tok lymfy, čím dochádza k odstraňovaniu škodlivín. Plní teda funkciu kanalizácie ľudského tela na odplavenie hrubých produktov metabolizmu, baktérií, vírov a cudzorodých látok z nesprávnej výživy a liekov. Má presný postup masážnych hmatov, aktivuje podkožný lymfatický systém pomalými ťahmi a tlakom na kožu podľa presných pravidiel rešpektujúcich jej prirodzenú funkciu a anatómiu.

- je vhodná ako prevencia u osôb vystavených dlhodobému státiu či sedeniu, napomáha rýchlej regenerácii po fyzickej záťaži, či pri vrcholovom a rekreačnom športe, ale aj pri psychickej záťaži, hlavne strese. 

 

Účinky:

  •  zmenšenie pocitu ťažkých nôh
  •  relaxácia pre telo a dušu
  • redukcia celulitídy, zmenšenie celulitídnych hrbolkov stehien a bokov
  •  zmiernenie opuchov, napätia a kŕčov do nôh
  • detoxikácia organizmu, zlepšenie toku lymfy a imunity

 

 

  • mäkké techniky uvoľnenie krčnej chrbtice

 

- Mäkké techniky alebo manipulácia mäkkých tkanív predstavuje liečbu pretiahnutím kože v riase. Technika je odlišná od klasických masáží, pretože sa nepoužíva žiaden olej.

- Táto technika sa používa na uvoľnenie povrchne uložených svalov, skrátených svalov, šliach i jaziev. Je účinná hlavne s posunom fascií na chrbte, pri stuhnutí svalstva, pri skrátení alebo tuhnutí achilovej šľachy. Má podobný účinok, ako reflexná masáž chrbtice.
 
- Špeciálna metodika manuálnej medicíny, ktorá ovplyvňuje reflexné zmeny v svaloch a podkoží, s cielom zníženia bolestivosti a svalového napätia a uľahčenia následnej mobilizácie či manipulácie.
 

 

  • myofasciálne techniky

Myofasciálne uvoľnenie (alebo myofasciálna masáž) je vo svojej podstate presne cielená masáž na uvoľnenie svalového a šľachového aparátu, na uvoľnenie začiatkov a koncov svalových úponov. Pri aplikácii tejto techniky sa pritom ide skoro až „na kosť,“ napriek tomu sa táto technika radí do kategórie tzv. jemných techník, pretože vyvíjaný tlak je zvyšovaný len veľmi pozvoľna (teda tlak je iba taký, aký umožní daná časť tela prijať). Vzhľadom na to, že sa pri tejto forme práce s telom sleduje jedna štruktúra, ktorá sa bez prerušenia tiahne od hlavy až k nohám, má táto technika veľkú účinnosť a dokáže hĺbkovo ovplyvniť každý sval, kosti, nervy, krvné cievy, orgány a bunky v tele. Prejaví sa to nielen hĺbkovým uvoľnením ramien a krku, ale aj vyrovnaním telesného postoja, otvorením hrudníka a zlepšením dýchania. Pri ošetrení sa stláčajú takzvané spúšťacie body (trigger points - ako zdroj bolesti a dysfunkcie svalov, ktorá sa šíri ďalej do celej zóny prináležiacej k príslušnému bodu) a masírujú sa postihnuté svaly, aby sa odstránili lokálne skrátenia a napätia svalových vlákien. Súčasťou celej procedúry sú aj naťahovacie cvičenia. Klient je poučený o cvičeniach, ktoré by mal doma cvičiť, aby zabránil opätovnému skráteniu svalov. K trvalejšej náprave porúch a zmierneniu niektorých bolestivých stavov samozrejme nedochádza okamžite, na to je potrebných niekoľko masáži. Ich počet závisí od trvania nepriaznivého stavu bez jeho riešenia. Čím je problém starší, tým je potrebných viac masáži na dosiahnutie úľavy. 
 

 

  • klasická a športová masáž celého tela

 

Ručná aplikácia cielených mechanických podnetov, tzv. hmatov, ktoré obsahujú nielen úkony hnetacie (trenie, vytieranie a roztieranie a hnetenie) ale aj úkony nárazové (tepanie a chvenie).  
 
Je najčastejšie používaným druhom masáže. Využíva sa predovšetkým ako masáž liečebná a na doliečenie prekonaných ochorení. Tiež sa veľmi účinne využíva ako preventívny prostriedok proti vzniku mnohých, častokrát vážnych ochorení chrbtice, ale aj iných orgánov tela. Je veľmi vhodná u chronických bolestivých stavov, kde napomáha uvoľneniu bolestivých spazmov a blokád vzniknutých v dôsledku rôznych úrazov a pretažovania organizmu.  
 

Indikácie:

 

- pomáha udržiavať zdravie a odbúravať emocionálny stres
- pôsobí relaxačne, uvoľnujúco, omladzujúco a zintenzívňuje obeh energie
- odstraňuje odumreté bunky pokožky a uvoľňuje póry, čím umožňuje pokožke dýchať
- uvoľňuje napäté svalstvo a pomáha odstrániť zatvrdliny na svaloch a úponoch
- prekrvuje kožu, čím dochádza k zvýšenému prísunu kyslíka, živín a ochranných látok
- podporuje krvný a lymfatický obeh, odplavuje odpadové látky z tela
- uvoľňujú hormonálne látky:
    encefalíny – vyvolávajú pocit spokojnosti
    histamíny – napomáhajú znižovať krvný tlak a vplývajú pozitívne na reumatizmus a zápaly
- vyživuje kĺby a pôsobí preventívne proti artróze 
- potreba uvoľnit stuhnuté svalstvo, bolestivé kontraktúry (skrátenie svalu a väzív).